Холодна зима залишилася позаду, природа пробуджується від стомлюючої сплячки, весна все більше дає знати про себе змінами температури повітря, першими теплими днями і ласкавими променями весняного сонечка. Здавалося б, треба радіти наступаючого тепла, співу птахів і гарній погоді, але багато хто з нас відчувають почуття незрозумілою тривоги й апатії.
Ми швидко втомлюємося, не вистачає сил на виконання навіть найлегших завдань. Нас багато дратує, ми легко вибухають або, навпаки, замикаємось в собі. Фізичне самопочуття також не на висоті - болить то тут, то там ... Протягом тривалого зимового періоду ми вже зовсім витратили накопичений запас життєвої сонячної енергії, вітамінів, мікроелементів.
Фахівці відносять подібний стан до числа депресивних. Весняна депресія (відома ще нашим античним предкам как ТУГА) - найпоширеніший тип депресії.Численні дослідження довели, що імунна система людини шостий орган почуттів, що добре піддається відновленню за допомогою психологічних методів.
І ароматерапія виступає найшвидшим і ефективним способом
корекції імунітету і відновлення здоров'я.
Ефірні олії поліпшують психічні і фізіологічні параметри організму, коригують імунітет . Нюхові рецептори миттєво доносять інформацію про лікувальні запахах олії в мозок, повертаючи нам гарний настрій, усуваючи спазм судин, психічні затиски.
Способів застосування олії безліч.
– носіння аромакулонів, чи просто флакона улюбленої ефірної олії. Щоб екстрено виправити настрій, просто помістіть 1-2 краплі олії в долоню, складіть руки чашкою навколо носа і вдихайте аромат;
- в офісі - використання аромаламп, дифузорів;
- у дома допоможуть розслаблюючі ванни (або тільки для ніг), інгаляції, масаж (можна тільки масаж стоп і гомілок). А перед сном заспокійливі олії наносите прямо на подушку.
Стан депресії можна істотно поліпшити за допомогою ефірної олії цитрусової групи. Особливе становище в ній займає олія-оптиміст - мандариновое, воно багато лімоненом, який має антиоксидантні і протипухлинні властивості.
Головні болі, підвищена стомлюваність, безсоння, тривожність, дратівливість з успіхом лікуються оліями цитрусових, іланг-ілангу, ялівцю, м'яти, бергамоту, лаванди.
Туга і смуток відступлять перед оліями бергамоту, лаванди, лимонуы,помаранчуы, іланг-ілангу.
При розладі психіки, нав'язливих страхах показані евкаліпт, м'ята, лимон, чайне дерево.
Поліпшать настрій, знімуть головний біль, втома, допоможуть при ббезсонні ефірні олії лавандт, мяты, грейпфрута.
Загальна заспокоєння забезпечать лаванда, мята, апельсин, мандарин, бергамот.
Глибоке розслабленная подарує можжевельник, іланг-іланг.
Посилять концентрацію уваги і пам'ять лаванда, лимон.
Спосіб застосування:
5-7 крапель будь-якого з наведених олії використовуйте в ванні (в тиждень 2-3 рази) або аромалампу (щодня).